Seadmed

Kaablilahendusega majad

Temperatuuri kontroller

Temperatuuri kontroller mõõdab ja raporteerib keskseadmele ruumi temperatuuri. Omab ka kahte sisend/väljundporti, kuhu saab ühendada nt. kütteseadme juhtajami, suitsuanduri või muu seadme. Kütteseadme juhtimine toimub kesksseadme poolt välja arvutatud intensiivsuse alusel.

Köetavatesse tubadesse paigaldatud andurid juhivad radiaatoreid ning elutoa andur jälgib lisaks suitsuanduri häiresignaali.

Kuna andurid on paigaldatud lakke, siis mõõdavad nad 1°C võrra kõrgemat temperatuuri. Seetõttu on anduritele seadistatud vastav nihkeväärtus, et nad raporteeriksid temperatuuri justkui 1,5m kõrguselt mõõtes.

Soovitud temperatuuri ulatus on renoveerimisprojekti tingimustes seatud vahemikku 18..24°C. Madalamat või kõrgemat temperatuuri sättides muudab nutikodu süsteem selle tagasi lubatud vahemikku.

Kortermaja tingimustes tuleb arvestada, et väga suur osa küttest tuleb nn. naabriküttest s.t. inimesed, kes soovivad korteris väga madalat temperatuuri, ei pruugi seda saavutada kuna naabrite seinapinnad soojendavad ruume arvestataval määral.

Seadme töörežiiimi indikaatortuled

Juhul, kui seadme töörežiimi indikeerivad tulede kumamine segab, on võimalik need seadmel oleva sillust ehk šunti ümber tõstes sisse/välja lülitada.

Vasakpoolsel joonisel on näha sillus paigaldatud ning parempoolsel eemaldatud asendis. Silluse eemaldamisel soovitame selle paigaldada ühe klemmi otsa, siis ei kao see ära.